Skip to main content

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku, Medeni Hukuk kapsamında yer alan ve ev, arsa, apartman, daire gibi taşınmazlar için öngörülmüş olan hukuk kurallarını içeren bir hukuk dalıdır. Gayrimenkul Hukuku, karmaşık yapısı sebebi ile bu kapsamda doğan hukuki uyuşmazlıklarda gayrimenkul hukuku uzmanı avukatlardan destek alınması son derece önem arz etmektedir.

Gayrimenkul Hukuku ile ilgili olarak yerli ve yabancı müvekkillerimize başlıca olarak; gayrimenkul alım ve satımı, sınırlı ayni hakların kurulması, sona erdirilmesi, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi, istirdat davası, el atmanın önlenmesi davası, ortaklığın giderilmesi, kira bedelinin belirlenmesi ve tahliye davaları ile tapu iptal-tescil davaları kapsamında uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Gayrimenkul avukatlarımız; yatırımcılara, yüklenicilere, alt yüklenicilere, tedarikçilere, joint venture şirketlerine ve fon sağlayıcılara; mülkiyet ve planlama, imar planlama, kamulaştırma, çevre veya inşaat hukuku gibi idari gereklilikleri içeren her türlü izin ve ruhsat konuları için hukuki danışmanlıkta bulunup hizmet vermektedir.

Ek olarak Gayrimenkul Hukuku alanında müvekkillerimize;

  • Yabancıların mülk edinmesi hususunda danışmanlık,
  • Tasarrufun iptali davalarında tarafların temsili,
  • Gayrimenkul finansman süreçlerinin yönetilmesi,
  • Ticari kiralama sözleşme ve müzakere aşamalarında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

HER SORUNUZ İÇİN SİZİ ARAYALIM

    © Tüm hakları saklıdır. 2022 Aktay Hukuk Bürosu | K.V.K.K.